Elektrikli motosiklet tamir ve bakımı

ELEKTRİKLİ MOTOSİKLET TAMİR VE BAKIMI

Doğaya duyarlı son moda bu taşıtlar artık sıklıkla tercih edilir bir hal aldı. Peki bu kadar tercih edilen elektrikli motosiklet tamir ve bakımı ile ilgili neler biliyoruz? Sizin için yıkama tüyolarını derledik. 


Öncelikle motorumuzu kapatıp ayaklığı ile sabitliyoruz. Ardından beyin kısmına ve arka bölüme çok fazla gelmeyecek şekilde güzelce köpüklüyoruz. Mikrofiber ya da pelüş bir bezle köpüğü iyice yediriyoruz. Motorumuzun her yerini köpükle iyice silip en son jantlara geçiyoruz. Köpüklü bezle jantları da tertemiz olana kadar ovuyoruz. Motorumuzun aklanıp paklandığından tamamen emin olduktan sonra temiz su ile köpükleri akıtıyor, motorumuzu duruluyoruz. Durulama esnasında tazyikli su kullanıyorsanız çok yakından uygulamamaya özen gösterin. 


Şimdi sıra motorumuzu en ince ayrıntısına kadar en doğru şekilde kurutmakta. Eğer profesyonel bir yıkamacıdaysanız motorunuzun her yerine kupkuru olana kadar hava tutun. Eğer kendi imkanlarınızla yıkama işlemini yapıyorsanız kuru ve temiz bir bezle en ince ayrıntısına kadar tamamen kuru olacak şekilde motorunuzu silip, su kalıntılarından arındırın. Kurulama esnasında kullanacağınız bezin, yumuşak, motorun hiçbir yerini çizmeyecek bir yapıya sahip olması oldukça önemli. Kurulama esnasında en dikkat etmeniz gereken kısım akü bölümü; eğer sert ya da agresif bir hareketle kurulama yaparsanız kablolar kopabilir. 


Hijyenik ve iyi sonuç alacağınız bir temizlik için jant, ayna ve motorun diğer kısımları için 3 ayrı bez kullanabilirsiniz. 


+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Tıkla Ara!
Whatsapp!