Elektrikli bisiklet tamiri ve bakımı

ELEKTRİKLİ BİSİKLET TAMİR VE BAKIMI

Son zamanların gözde taşıtı elektrikli bisikletlerin en büyük problemi akü ömürlerinin çabucak tükenmesi. Doğru bir elektrikli bisiklet tamir ve bakımı ile akülerimizin ömrünü uzatabilir ve taşıtımızı uzun yıllar güvenle kullanabiliriz. Peki bunu nasıl yapacağız?


Öncelikle akülerimize iyi bakmak oldukça önemli. İyi bir bakımın ile adımı düzenli ve doğru bir şarj. Şarjımız azaldığında taşıtımızı zorlamadan ve şarjın tamamen bitmesine müsaade etmeden aracımızı şarj etmek oldukça önemli. Şarj cihazınızın orijinal olmasına dikkat edin. Aksi takdirde aküye zarar vererek performansının düşmesine sebep oluruz.


Akülerinizin yerlerini değiştirerek kullanmanız da önemli. Akülerden dengeli performans almak için yerlerini 2-3 ayda bir değiştirmek önemli. Eğer bireysel olarak değiştirmek zor geliyorsa bir elektrikçiden de destek alabilirsiniz.


Kışın gelmesi ile birlikte yaza nispeten çok daha az kullanacağız bisikletlerimizi peki bu esnada akülerimizi nasıl muhafaza edeceğiz? Aküleri, kullanmadığımız zamanlarda tamamen dolduracak muhafaza etmeliyiz. Muhafaza edeceğimiz alan da oldukça önemli. Aküleri tam dolu bir halde bisikletten ayırarak evinizde ya da ofisinizde muhafaza edebilirsiniz. Bunlar da akümüzün ömrünü oldukça uzatacaktır. 


Elbette zamanla kapasite kaybı yaşayacaksınız, sonuçta aküler de belli bir ömrü olan ürünler fakat bu kaybı en aza indirmek, akülere eşit biçimde dağıtmak ve akülerin ömürlerini uzatmak için yukarıda bahsettiğimiz saklama, şarj etme ve bakım önerilerine uymanızı tavsiye ederiz.


+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Tıkla Ara!
Whatsapp!